Neden internet sitesine sahip olmalısınız?

Sosyal medya ve internetin bu kadar yaygınlaşmasının sonuçlarından biri olarak artık kartvizitlerde, broşürlerde ve diğer reklamlarda gözler internet sitesi adresi arıyor. Normal şartlar altında rayıp sormaya üşenilen bilgiler internet ortamında sıkıcı olmuyor, aksine aratırma yapmak daha ilgi çekici hale geliyor. Bu şartlar altında internet sitesi olmayan kurum ve firmalar kurumsallıktan uzak ve amatör bir izlenim uyandırıyor. Ayrıca uygun anahtar kelimelerle arama motorlarında çıkmanız iş hacminiz adına da büyük avantaj. Öte yandan örneğin sitenizde tarihçe, vizyon, misyon, kalite belgeleri, tesis ve personel görüntüleri gibi içerikler olması hedeflerinizin daha ve hizmet kalitenizin daha açıklayıcı olmasını sağlayacak ve sizi daha akılda kalıcı yapacaktır.

Kişisel internet sitesi hizmeti neleri kapsar?

Öğretim görevlisi, avukat, sanatçı, diş hekimi, doktor vb. tekil kişilikler adına yapılan internet sitelerini, logoları ve grafik çalışmalarını kapsar.

Kurumsal internet sitesi hizmeti neleri kapsar?

Otel, kafe, restoran, dernek, emlak bürosu, haber ajansı, inşaat şirketi, hukuk bürosu, sürücü kursu, taşımacılık firması vb. tüzel kişilikler adına yapılan kurumsal bazlı internet sitelerini kapsar.

Bir diğer soru, responsive tasarım nedir?

Responsive, anlam itibariyle ‘sorumlu’ demektir. Responsive tasarım kalıbını dilimizde esnek tasarım olarak tanımlabiliriz. Özetle internet sitesinin görüntülenen cihaz ve ekran çözünürlüğünü anlaması denebilir. Bu kodlama sayesinde siteniz tasarım ve bileşen dizilimi olarak o an görüntülendiği cihaza en uygun şekilde değişiklikleri yapar. Özellikle kullanıcıların yarıya yakınının internet gezintisini bilgisayar dışında akıllı telefon, tablet gibi cihazlardan yaptığını göz önünde bulundurursak hayati önem taşıyan bir özelliktir.